O Leo Clemens


.

Posláním Stonavské Barborky je podpora malých vokálních a vokálně-instrumentálních souborů v oblasti klasické hudby a lidové písně.

Její podstatou je přiblížit prostřednictvím mezinárodních kulturně-společenských akcí krásu uměleckého projevu zaměřeného na komorní a ansámblovou vokální a vokálně-instrumentální hudbu.

 

Vizí Stonavské Barborky je vytvořit celosvětovou síť komorních a ansámblových zpěváků a hudebníků s nimi spolupracujících či sympatizujících.

Cestou k naplnění této vize je organizace pravidelných soutěžních i nesoutěžních setkávání interpretů komorního a ansámblového zpěvu.

Tato setkání nabízí účastníkům unikátní příležitost představit se na mezinárodní úrovni, předvést svůj výkon, srovnat jej s ostatními účastníky a získat nové kontakty, cenné informace a zkušenosti, a díky odborné mezinárodní porotě rovněž kvalifikovanou zpětnou vazbu.

Přitom je kladen důraz na aktivní spolupráci s umělci, pedagogy a školami, uměleckými institucemi a všemi, kdo jsou nebo mohou být pro tento umělecký projev přínosem.

 

Zakladatelé

Slowioczek Klemens
Mgr. Klemens Slowioczek /autor myšlenky/, Kammersänger a emeritní sólista Komische Oper Berlin

Juřica Leon
PhDr. Leon Juřica (*2. 5. 1935 † 31. 8. 2014) /autor myšlenky/, hudební skladatel, emeritní profesor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě 

 

Feber Ondřej
Ing. Ondřej Feberstarosta obce Stonava 

Palák Molan
Ing. Milan Palákinženýr dopravních staveb, předseda Společnosti Beno Blachuta 


Ing. Bc. Josef Melnarmanažer v oboru umění

 

 

Umělecká rada

prof. Rudolf Bernatík

Mgr. Tadeusz Eckert (Pol.)

doc. MgA. Jan Grossmann

MgA. Martina Juríková

Ing. Bc. Josef Melnar

Mgr. Klemens Slowioczek

Eva Šeinerová

Partneři


Partneři
DALŠÍ PARTNEŘI

Informace o soutěži:
+420 799 511 303, +420 597 723 013, office@stonavskabarborka.cz
© 2018 - 2024 Stonavská Barborka, z.s. | Mapa webu